Linki

odblokuj-zycie.pl
Stowarzyszenie na rzecz dzieci z Achondroplazją „Odblokuj Życie”.


lpaonline.org

Strona organizacji Little People of America działającej w Stanach Zjednoczonych. Widać na niej na jak dużą skalę można wzajemnie sobie pomóc, strona zawiera wiele porad i informacji.

 

shortriders.com

Polski producent oferujący rowery dla osób niskiego wzrostu. Siedziba firmy mieści się w Białymstoku.

 

beyondachondroplasia.org

W czerwcu 2018 powyższy portal zaczął być tłumaczony również na język angielski. Twórcy strony upowszechniają informacje na temat achondroplazji, m.in. placówek w Europie zajmujących się tematem.

 

turner.org.pl

Organizacja, której głównym celem jest doprowadzenie do stworzenia harmonijnego rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego osób z zespołem Turnera, dającego im szansę na jakość życia nie różniącą się istotnie od osiąganej przez osoby zdrowe.

 

chceurosnac.pl

Ogólnopolska Fundacja Chcę Urosnąć skupia przede wszystkim rodziców dzieci dotkniętych problemami endokrynologicznymi, między innymi niedoborem hormonu wzrostu.

 

silver-russell.org.pl

Stowarzyszenie chorych na zespół Silvera-Russella utworzone zostało w grudniu 2014 roku. Ma ono na celu integrację chorych oraz ich rodzin jak i wspólne działania w celu uzyskania dostępu do jak najlepszej opieki medycznej. Przede wszystkim mamy być dla siebie wsparciem. Zespół Silvera-Russella jest chorobą rzadką i często po diagnozie rodzice chorego dziecka nie wiedzą co tak naprawdę ich czeka oraz gdzie szukać pomocy. My chcemy im pomóc odnaleźć się w tej nowej dla nich sytuacji.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stabilizator_Ilizarowa

Artykuł na Wikipedii traktujący o metodzie chirurgicznego wydłużania kończyn opracowanej przez Gawriła Ilizarowa.

 

integracja.org

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji jest organizacją pożytku publicznego. Powstało w 1995 roku z inicjatywy Piotra Pawłowskiego, twórcy magazynu dla osób niepełnosprawnych „Integracja”. Zorganizowaliśmy się wokół idei: integracja jako normalne zjawisko we wszystkich relacjach życia społecznego.

 

niepelnosprawni.pl

Portal stworzony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji jest największym serwisem informacyjnym w Polsce poruszającym tematykę niepełnosprawności. Serwis działa od lutego 2003.r.

 

ngo.pl

Portal prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor to największy w Polsce serwis zajmujący się tematyką społeczeństwa obywatelskiego. Na bieżąco informuje o tym, co dzieje się w III sektorze, inicjuje dyskusje na ważne tematy, promuje ciekawe wydarzenia.Służy pomocą stowarzyszeniom i fundacjom m.in. w zakresie zarządzania organizacją, prawa, księgowości czy zdobywania funduszy, a także informuje o działaniach prowadzonych przez organizacje. Dostarcza wiedzy na temat kondycji społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Jest również źródłem informacji dla mediów, biznesu, instytucji publicznych oraz jednostek samorządu terytorialnego, które współpracują z organizacjami, bądź są zainteresowane nawiązaniem takiej współpracy.

 

mmks.bnx.pl

Klub badmintona MMKS Kędzierzyn-Koźle. Klub specjalizuje się w treningach także z dziećmi i dorosłymi z niepełnosprawnościami.

 

movenow.pl/klub-badminton-dla-wszystkich

Klub Sportowy Badminton dla wszystkich uczy badmintona dzieci, młodzież i dorosłych, osoby zdrowe i niepełnosprawne. Trenujemy, gramy i bawimy się tą wspaniałą dyscypliną. Dla zdrowia, urody, kondycji i dobrego samopoczucia. Zapraszamy wszystkich do Pabianic.

 

facebook.com/WrocloveEagles

Akademia Futbolowa Wroclove Eagles prowadzi zajęcia sportowe, treningi dla dzieci z niepełnosprawnościami. Działamy ze wsparciem AMP FUTBOL POLSKA we Wrocławiu.

 

fundacjabartlomiejamroza.pl

Fundacja Bartłomieja Mroza powstała w Warszawie. Jej głównym celem jest rozwój parabadmintona w Polsce oraz promowanie aktywności sportowej, w szczególności badmintona, wśród osób niepełnosprawnych. Parabadminton jest dyscypliną, dzięki której można poprawić sprawność fizyczną. Jej uprawianie może być jednocześnie rehabilitacją, ale również doskonałą okazją do integracji.

 

facebook.com/groups/achodnroplazja/
facebook.com/groups/dziecizachondroplazja/
facebook.com/groups/663875717358087/
Grupy na portalu Facebook skupiające osoby niskiego wzrostu.

 


3407